Цікаве

Рада відновила «зелений» тариф для домашніх наземних сонячних станцій

Верховна Рада Україна повернула власникам малих наземних сонячних електростанцій гарантії отримання "зеленого" тарифу. 

Про це йдеться у законопроекті № 10357 від 03.06.2019 щодо врегулювання питання генерації електроенергії СЕС приватних домогосподарств, який підтримали народні депутати 243 голосами на засіданні парламенту у четвер, 11 липня, передає Інтерфакс-України

"Законопроект знімає технічні неузгодженості, обмеження і дозволяє домогосподарствам будувати малі сонячні станції на землі, - сказав в. о. голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський під час представлення законопроекту у залі парламенту. – Ця норма діяла до ухвалення закону 2712-VIII про "зелені" аукціони".

Ухвалений законопроект також відновлює перегляд та встановлення відповідно до курсу євро «зеленого» тарифу для домашніх СЕС, розташованих на земельних ділянках, які було введено в експлуатацію до набрання чинності Закону України № 2712 та встановлює рівень «зеленого» тарифу для об’єктів відновлюваної енергетики потужністю до 150 кВт.

За оцінками експертів, прийняття законопроекту дозволить розвивати малу енергогенерацію, стимулювати домогосподарства до енергоефективності, забезпечити рівні права споживачів на використання «чистих» джерел енергії.

Законопроект No10357, узагальнюючий попередні версії законопроектів, що з'явилися в травні, зареєстрували 3 червня народні депутати Лев Пілісецький, Олександр Домбровський, Ольга Бєлькова, Олексій Рябчин. Документ спрямований на надання гарантії отримання "зеленого" тарифу для наземних домашніх СЕС потужністю до 30 кВт.

За останні 5 років понад 8 тис. домогосподарств запустили СЕС загальною потужністю 190 МВт, інвестувавши близько 180 млн євро.

Джерело: eco town